Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, çocuklar için özveriyle çalışan meslektaşlarına yönelik şiddet eylemlerini kınadı ve şunları söyledi:
“Öğretmenlere yönelik şiddet olaylarıyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı olarak idari ve adli süreçlerin takipçisi olacağımızı değerli meslektaşlarımız ve kamuoyuyla paylaşıyorum. Bu acı olayların bir daha yaşanmamasını ve eğitim ailemize hayırlı olmasını diliyorum. Huzur ve güven içinde çalışmaya devam edeceğiz.”